Základem studia je individuální výuka hry na hudební nástroj či zpěv, která probíhá jedenkrát týdně v 45 minutových lekcích. Tato výuka je ještě doplněna předměty kolektivními, mezi které patří komorní a orchestrální hra, hudební nauka a sborový zpěv.

Po celou dobu studia mají žáci možnost vystupovat na interních i veřejných koncertech jako sólisté, nebo jako členové různých komorních souborů či orchestrů. Ti nejšikovnější pak reprezentují školu na rozmanitých soutěžích na celorepublikové a mezinárodní úrovni.

Cílem výuky je vychovávat aktivní amatérské muzikanty, poučené a pozorné posluchače a v neposlední řadě také připravovat nejtalentovanější žáky na studium na některé z konzervatoří. Toho všeho se snažíme docílit v pohodové a tvůrčí atmosféře, s radostí a uspokojením ze společného poznávání a tvoření něčeho tak úžasného jako je hudba.

Rozvrhy kolektivní výuky

• domluva hodin individuální výuky probíhá v 1. týdnu školního roku přímo s vyučujícím daného předmětu osobně, telefonicky nebo prostřednictvím emailu.

Průběh studia

Přípravné studium
  • do přípravného studia přijímáme děti v předškolním věku a žáky prvních tříd ZŠ ( 5 – 7 let věku dítěte )
  • trvá jeden až dva roky výuka probíhá 1-2 krát v týdnu
  • hlavním předmětem je Hudební nauka a Hra na nástroj
  • žákům se doporučuje navštěvovat nepovinný předmět Sborový zpěv

Cílem přípravného studia je hravou formou podchytit zájem dětí o hudbu a rozvíjet jejich tvořivost. Zároveň získávají elementární základy pro další studium hry na hudební nástroj.
    Pro starší žáky, kteří nastupují do ZUŠ bez předchozí hudební průpravy je určen samostatný studijní program –  dvouleté přípravné studium.

I. stupeň základního studia
    • trvá 7 let a je rozdělen do sedmi ročníků
    • výuka probíhá 1 – 3 krát v týdnu
    • hlavním předmětem je Hra na nástroj
    • dalším povinným předmětem je Hudební nauka ( 1. – 5. ročník)
    • od 4. ročníku je do studia zařazen jeden z povinných volitelných předmětů: Komorní hra, Souborová a orchestrální hra, Sborový zpěv, Čtyřruční hra, Základy improvizace a hra doprovodů

II. stupeň základního studia
    • trvá 4 roky a je rozděleno do čtyř ročníků
    • výuka probíhá 1-2 krát v týdnu
    • hlavním předmětem je Hra na nástroj
    • dalším povinným předmětem je jeden z volitelných předmětů: Komorní hra, Souborová a orchestrální hra, Sborový zpěv, Čtyřruční hra, Základy improvizace a hra doprovodů

Úplata za vzdělávání

Cena výuky je v hudebním oboru stanovena na 1800 Kč za pololetí. V této ceně jsou zahrnuty hodiny hlavního oboru, hudební nauky a souborové/orchestrální hry. Ceny výuky v přípravném ročníku a ceny za půjčení hudebních nástrojů jsou k nahlédnutí v odkazu níže.

Vyučované hudební nástroje

Klávesové nástroje