ZUŠ Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec působí také na třech odloučených pracovištích:

Kardašova Řečice – výuka probíhá v prostorách základní školy a vyučují se obory hra na klavír, hra na kytaru a hra na dechové nástroje (zobcová flétna, trubka, pozoun). V případě dostatečného počtu zájemců je možné zahájit i výuku hry na klarinet a housle.

Nová Bystřice – výuka probíhá v prostorách KD Koruna a vyučovány jsou hra na zobcovou flétnu, hra na pozoun a hra na trubku. V případě dostatečného počtu zájemců je možné otevřít obory hra na kytaru, hra na housle a hra na klarinet.

Studená – výuka probíhá v prostorách základní školy a vyučovány jsou hra na dechové žesťové nástroje, hra na zobcovou flétnu, hra na kytaru a hra na klavír. Na této pobočce funguje i malý pěvecký sbor.

Na všech pobočkách je zároveň zajištěna výuka hudební nauky.

Bližší informace o termínech talentového průzkumu najdete v sekci „přijímací řízení“.