Je největším oborem školy a zároveň oborem s nejdelší tradicí.

Jeho cílem je nejen příprava nejtalentovanějších žáků k dalšímu profesionálnímu studiu, ale především výchova kvalitních amatérských hudebníků se vztahem k hudebnímu dění a k aktivnímu muzicírování.

V hudebním oboru je možné navštěvovat výuku hry na tyto nástroje:

Klávesové nástroje: klavír, varhany, cembalo, akordeon
Dechové a bicí nástroje: zobcová flétna, příčná flétna, klarinet, saxofon, trubka, lesní roh, baryton, pozoun, tuba, bicí
Smyčcové nástroje: housle, viola, violoncello, kontrabas
Strunné nástroje: kytara, elektrická kytara, basová kytara
Pěvecké oddělení: sólový a sborový zpěv

Specifikem hudebního oboru je individuální výuka - na jedné vyučovací hodině týdně se učitel věnuje pouze jednomu, výjimečně dvěma žákům. Výjimkou je sborový zpěv, který je vyučován ve skupině.

Součástí uvedených oborů je i výuka hudební nauky (povinná 5 let v 1. stupni základního studia) a komorní a souborové hry. Při škole pracují smyčcový orchestr, akordeonový soubor a další komorní soubory.

Ke studiu v hudebním oboru jsou přijímáni žáci od 5 let, ve zcela výjimečných případech i mladší.

Nejmenší děti navštěvují specializovanou třídu–přípravný ročník, kde si hravou formou osvojují základní hudební dovednosti a znalosti. Přípravné studium je ukončeno po 1 až 2 letech přijetím do 1. ročníku, při splnění talentových předpokladů dítěte. Nástroj si žáci volí podle svého zájmu a možností školy.

Základní studium od 1. ročníku se dělí na dva stupně,z nichž první trvá 7 let  a druhý 4 roky.

V prvních letech studia může škola za poplatek zapůjčit žákům většinu hudebních nástrojů, u studia v klavírním oddělení je podmínkou mít klavír doma.

Žáci se pravidelně účastní soutěží ZUŠ.

Zájemci o studium na konzervatořích a pedagogických školách jsou pečlivě připravováni k talentovým zkouškám.

24.11.2018 16:00

S(w)inging saxophones Junior

KD Střelnice

18.11.2018 15:00

Pohádky na Faře-opět na ZUŠ :-)

Srdečně zveme na loutkové divadlo Malý pán. Ano, kdo zná film, má se na co těšit. A kdo film nezná, má se na co těšit o to víc.

Školní rok 2018/2019

1. pololeti: 3.9.2018 - 31.1.2019