Je největším oborem školy a zároveň oborem s nejdelší tradicí.

Jeho cílem je nejen příprava nejtalentovanějších žáků k dalšímu profesionálnímu studiu, ale především výchova kvalitních amatérských hudebníků se vztahem k hudebnímu dění a k aktivnímu muzicírování.

V hudebním oboru je možné navštěvovat výuku hry na tyto nástroje:

Klávesové nástroje: klavír, varhany, cembalo, akordeon
Dechové a bicí nástroje: zobcová flétna, příčná flétna, klarinet, saxofon, trubka, lesní roh, baryton, pozoun, tuba, bicí
Smyčcové nástroje: housle, viola, violoncello, kontrabas
Strunné nástroje: kytara, elektrická kytara, basová kytara
Pěvecké oddělení: sólový a sborový zpěv

Specifikem hudebního oboru je individuální výuka - na jedné vyučovací hodině týdně se učitel věnuje pouze jednomu, výjimečně dvěma žákům. Výjimkou je sborový zpěv, který je vyučován ve skupině.

Součástí uvedených oborů je i výuka hudební nauky (povinná 5 let v 1. stupni základního studia) a komorní a souborové hry. Při škole pracují smyčcový orchestr, akordeonový soubor a další komorní soubory.

Ke studiu v hudebním oboru jsou přijímáni žáci od 5 let, ve zcela výjimečných případech i mladší.

Nejmenší děti navštěvují specializovanou třídu–přípravný ročník, kde si hravou formou osvojují základní hudební dovednosti a znalosti. Přípravné studium je ukončeno po 1 až 2 letech přijetím do 1. ročníku, při splnění talentových předpokladů dítěte. Nástroj si žáci volí podle svého zájmu a možností školy.

Základní studium od 1. ročníku se dělí na dva stupně,z nichž první trvá 7 let  a druhý 4 roky.

V prvních letech studia může škola za poplatek zapůjčit žákům většinu hudebních nástrojů, u studia v klavírním oddělení je podmínkou mít klavír doma.

Žáci se pravidelně účastní soutěží ZUŠ.

Zájemci o studium na konzervatořích a pedagogických školách jsou pečlivě připravováni k talentovým zkouškám.

13.12.2019 08:00

Anketa k výroční 80 let školy

Co se ti/vám líbí v ZUŠ? Co bys/byste popřál/a ZUŠ k narozeninám? Jaký dárek by škole dle tebe/vás udělal radost?

23.11.2019 17:00

KONCERT SWINGING SAXOPHONES

Nenechte si ujít koncert Swinging Saxophones pod vedením Josefa Stráníka Divadelním sále KD Střelnice. Začátek v 17 hod.

Školní rok 2019/20

1. pololeti: 2.9.2019 - 30.1.2020