Přihlášení k mailingu ZUŠ V. Nováka

Smyčcové oddělení

Ve smyčcovém oddělení na ZUŠ v Jindřichově Hradci se v současné době vyučuje hra na housle, violu a violoncello.

Výuka na housle a violoncello může u dětí začít zhruba v 5ti – 6ti letech ( výjimečněi dříve ).

Hra na violu se vyučuje po 4 letech hry na housle.

Prvním rokem chodí děti do přípravného ročníku a poté následuje 7 let výuky v prvním stupni a 4 roky ve druhém stupni (pro středoškoláky). Studium na obou stupních je zakončeno absolventským vystoupením. Jednotlivé ročníky se uzavírají postupovou zkouškou, na které žák předvede, že zvládl určené penzum učiva.

Po zvládnutí základních dovedností (zhruba za 3– 4 roky ) se žáci zapojují do komorních souborů či školního smyčcového orchestru. Během studia mají řadu příležitostí k veřejným vystoupením jako sólisté i jako členové výše uvedených ansámblů.

Žáci se také mohou zúčastnit soutěží ve svém oboru, soustředění smyčcového orchestru a dalších školních akcí.

Pro pokročilé žáky je zajímavá také možnost uplatnění v Mezinárodním smyčcovém orchestru J. Hradec – Gmünd nebo v Jindřichohradeckém symfonickém orchestru.

Uplatnění hráčů na smyčcové nástroje je velmi široké: od vážné hudby přes folk, country až k hudbě lidové…a dokonce i popu a rocku (možnost výuky hry na elektrické housle).

ZUŠ zapůjčuje mladším žákům nástroje. Jedná se o menší modely houslí a violoncella. Pokud dítě úspěšně studuje, předpokládá se, že rodiče pořídí kvalitnější nástroj celý (zhruba kolem 12. roku věku dítěte )

Vyučující: Hana Stráníková, Ilona Průšová, Klára Kadeřábková, Miroslav Chytka

05.05.2018 10:00

9. ročník Jindřichohradecké akordeonové přehlídky