Přihlášení k mailingu ZUŠ V. Nováka

Kytarové oddělení

Kdo u nás může studovat?

Ke studiu klasické kytary se mohou hlásit děti již od svého 6.roku. Podle svého vzrůstu budou hrát na malou (poloviční) kytaru, nebo na kytaru větší, kterou si mohou zapůjčit za symbolický poplatek v naší škole.

Co vás u nás čeká:

Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu, osnov a učebních plánů většinou individuálně v týdenním intervalu. Nadaní žáci mohou ve výjimečných případech docházet na vyučování dvakrát do týdne (1,5-2 hodiny).

Studium je rozděleno na dva stupně (I. – 7 let, II. – 4 roky), přičemž každý stupeň je zakončen absolventským vystoupením. Mimo to na konci každého ročníku žák skládá postupovou zkoušku. Od třetího ročníku se mohou děti zapojit do komorní hry a vyzkoušet si své dovednosti v kytarovém duu, triu, kvartetu, či souboru anebo se věnují souhře s jiným nástrojem.

Jestliže budete přijati, budeme se snažit vás naučit ovládat kytaru tak, aby pro vás byly dosažené vědomosti a hráčské schopnosti odrazovým můstkem pro váš muzikantský život.

Budete-li pilní, zahrajete si na četných koncertech naší školy, soutěžích a jiných akcích, popřípadě vás připravíme ke studiu na odborných hudebních školách (konzervatoře, hudební gymnázia, pedagogické fakulty).

Při hodinách kytary společně nahlédneme i do jiných žánrů a pro starší žáky není vyloučena možnost se jim věnovat blíže.

Vyučující: Lea Mikulová, Jana Musilová, Kateřina Tůmová, Milan Kýček

Od školního roku 2014/15 nabízíme možnost výuky hry na elektrickou kytaru a basovou kytaru.

Vyučující: Jan Kopf

05.05.2018 10:00

9. ročník Jindřichohradecké akordeonové přehlídky

Srdečně Vás zveme do KD Střelnice na tradiční Jindřichohradeckou akordeonovou přehlídky