V literárně-dramatickém oboru jsou žáci vedeni ke spolupráci a vzájemnému vnímání, citlivosti ve skupině a komunikaci, k rozvíjení smyslového vnímání a fantazie. Nedílnou součástí výuky je používání těla jako nástroje k zobrazování věcí, jevů a osob. Je rozvíjena kultura pohybu, technika řeči a výrazu, schopnost improvizace. Dále jsou žáci vedeni k rozlišení obsahu (námětu) a tématu díla, k pochopení charakterů a motivůjednajících osob, vnímaní znaku a metafory coby prostředku k vyjádření, k vyhledávání prostředků divadelního sdělení, které jsou v řádu s tématem a žánrem. Završením je pak tvorba divadelního představení, či sólový a skupinový přednes, presentování tvaru na veřejnosti a přehlídkách, případně i příprava na studium specializovaných středních a vysokých škol.

Přijímány jsou děti od 5 let a to do dvouletého přípravného oddělení, po kterém následuje vzdělávání v I.cyklu (1.- 7.ročník) a možnost pokračování ve studiu v II.cyklu (1.- 4.ročník).

Výuka probíhá ve dvou účelově zařízených učebnách (prostor, světelná a zvuková technika).

Cílem LDO ZUŠ je rozvoj osobnosti po stránce sociální a umělecké, aktivní vytváření vztahu k literatuře, divadlu a umění v širším slova smyslu.

Výše školného pro školní rok 2018/2019

Literárně dramatický obor 1200,- Kč

U přijímací zkoušky zjišťujeme tyto schopnosti:

Literárně dramatický obor:

• komunikativnost